احیای فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه عمومی است

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

‌آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: ایجاد جریان‌های مختلف برای احیای فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه عمومی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، با بیان این‌که «اسلام شهادت را برای پاسداری از ولایت قرار داده است» اظهار کرد: شهادت منحصر به اسلام و انقلاب ایران است و بعد از آن که بیداری اسلامی در بسیاری از کشورها بوجود آمد شاهد الگوگیری از فرهنگ شهادت ایران با شعار الله اکبر بودیم.

وی ادامه داد: شهادت و جهاد موجب شده که ولایت حفظ شود و در این عرصه حضرت زهرا(س) بارزترین نمونه ایثار و شهادت در دفاع از ولایت هستند.

وی، بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار در جامعه تاکید کرد و گفت: از راه‌های زنده نگه داشتن یاد شهدا این است که تصاویر شهدا در خیابان‌ها نصب شود تا مردم و مسئولین ببیند و از آنها درس گیرند.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: فرهنگ شهادت است که صهیونیست‌ها را در فلسطین به زانو در آورده است و به شکرانه خدا امروز در کشورمان نیز جوانان زیادی را آماده جهاد و شهادت داریم و این فرهنگ باید همیشه پایدار و جاوید باشد.

این مرجع تقلید افزود: انقلاب ملت ایران برخلاف سایر انقلاب‌های منطقه، دارای ارکان مهم، مانند مردم، ولایت فقیه و اسلام است و همین عناصر موجب حفظ آن شده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: ولایت فقیه رکن اصلی انقلاب است و ابزار این رکن فرهنگ جهاد و شهادت است. لذا انقلاب اسلامی ایران مانند سایر کشورهایی که در آن‌ها شاهد بیداری اسلامی بودیم شاهد نفوذ دشمن نخواهد بود.

وی اظهار کرد: ولایت فقیه در ایران جلوه کرده و تحولی به وجود آورده است که کل جهان استکبار و صهیونیست‌ها را پریشان کرده است و شهادت، اسلام و تشیع را تحکیم بخشیده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها