اختتامیه جشنواره‌های هنری هفته قرآن و عترت فارس

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

مراسم اختتامیه جشنواره‌های هنری هفته قرآن و عترت استان فارس به‌عنوان آخرین اختتامیه این جشنواره‌ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مجتبی میردهقان معاون قرآن و عترت ارشاد فارس شامگاه یکشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره‌های هنری هفته قرآن و عترت که در تالار جهاددانشگاهی فارس برگزار شد، گفت: برگزاری هفته قرآن و عترت از اواخر مردادماه سال جاری کلید خورد و کار فراخوان‌های این هفته در شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان انجام شد و در اواسط مهرماه توزیع شد.

مجتبی میردهقان با تصریح اینکه در هفته قرآن و عترت فارس ۱۳ جشنواره رقابتی برگزار شد، گفت: در حوزه شعر قرآنی که به‌همت جهاد دانشگاهی فارس برگزار شد، ۱۳۷۹ اثر جمع‌آوری شد و در بخش صنایع دستی نیز بیش از ۱۷۰ اثر و در حوزه پژوهش‌های قرآنی شامل کتاب، پایان‌نامه و مقاله ۱۹۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

میردهقان ادامه داد: همچنین در جشنواره عکس ۳۶۰ اثر و در بخش تئاترهای صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی و نمایش‌های رادیویی ۲۷۱ اثر، بخش عفاف و حجاب ۱۳۰ اثر، در حوزه فیلم‌نانه‌نویسی ۲۹۴ اثر، نمایشنامه ۳۴۵ اثر، داستان کوتاه ۲۲۷ اثر، فیلم کوتاه شامل انیمیشن، مستند کوتاه و داستانی ۵۴ اثر به دبیرخانه‌های این جشنواره‌ها واصل شد.

معاون قرآن و عترت ارشاد فارس اظهار کرد: در حوزه نقاشی ۲۵۲ اثر، گرافیک ۴۱۲ اثر و خوشنویسی هم ۳۸۰ اثر از اساتید و علاقه‌مندان به این حوزه به دبیرخانه ارائه شد که تمام این‌ بخش‌ها شامل جشنواره‌های رقابتی بود.

رقابت ۶۰۰ دانش‌آموز نخبه قرآنی در این هفته

وی همچنین، از رقابت ۶۰۰ دانش‌آموز قرآنی فارس در مسابقات آواها و نغمات و در ۱۱ رشته اعم از دختران و پسران در هفته قرآن و عترت خبر داد و گفت: برای نخستین بار در کشور مسابقات نخبگان قرآنی ۱۰ دانشگاه استان فارس با حضور ۱۵۰ دانشجوی دختر و پسر در هفته قرآن و عترت استان برگزار شد.

میردهقان برپایی نمایشگاه عکس در اربعین با حضور ۵۰ اثر ویژه از راهپیمایی اربعین حسینی به سمت کربلای معلی را از دیگر برنامه‌های هفته قرآن و عترت این استان عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری ۱۱ فیلم کوتاه و ۵ انیمیشن قرآنی را در این استان به پایان برسانیم.

برگزیدگان جشنواره‌ها خود را برای رقابتی دوباره آماده کنند

معاون قرآن و عترت ارشاد فارس بیان کرد: بر اساس اعلام معاونت قرآنی وزارت ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی اثرهای برتر جشنواره‌های قرآنی هفته قرآن و عترت آماده باشند چرا که آثارشان تحویل دبیرخانه وزارتخانه خواهد شد و این آثار مجدداً بین ۸ استانی که برگزارکننده هفته قرآن و عترت هستند، داوری خواهد شد و در نهایت آثار برگزیده در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم سال آینده در تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

دریافت ۵۱۷۷ اثر به دبیرخانه جشنواره‌های هفته قرآن و عترت فارس

وی همچنین، از حضور و همکاری ۹۵ داور برای جشنواره‌های هفته قرآن و عترت فارس خبر داد و گفت:‌ در مجموع ۵۱۷۷ اثر به دبیرخانه بخش‌های رقابتی این هفته در استان فارس رسیده بود که اختتامیه بخش‌های مختلف آن برگزار شد و امروز آخرین اختتامیه این جشنواره‌هاست.

معاون قرآن و عترت ارشاد فارس در پایان با بیان اینکه هفته قرآن و عترت طلیعه و برکتی برای فعالیت‌های قرآن و عترت این استان خواهد بود، گفت: در برگزاری برنامه‌های هفته مذکور ۱۵۰ نفر از دستگاه‌های مختلف ما را یاری دادند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها