برگزاری جشنواره قرآن و عترت همزمان با ۶ استان کشور در مازندران

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۴

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جشنواره قرآن و عترت همزمان با شش استان کشور در مازندران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، احد جاودانی در نشست خبری جشنواره قرآن و عترت در ساری با بیان اینکه این جشنواره در شش استان کشور در حال برگزاری است، اظهار کرد: استان مازندران با توجه به استقبال مردم و نهادهای دولتی و خصوصی علاوه بر برنامه‌های ابلاغی، ۲۱۰ برنامه دیگر را در دستور کار قرار داد.

جاودانی گفت: هفته قرآن و عترت از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه در استان مازندران همراه با برنامه های مختلفی برگزار می شود و در این راستا تمامی شهرستان‌های مازندران همراه هستند.

وی شعار هفته قرآن و عترت را خردورزی و کرامت انسانی دانست و خاطر نشان کرد: برون سپاری از دیگر سیاست های اتخاذ شده در جشنواره های هفته قرآن و عترت مازندران بود به طوری که بخش زیادی از برگزاری این جشنواره را به بخش خصوصی از قبیل تشکل ها و نهادهای مردمی سپردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی استان خبر داد و گفت: در این همایش از مقام و جایگاه آیت الله جوادی آملی و محمدباقر جنتی با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار مازندران تجلیل به عمل خواهد آمد.

جاودانی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت‌های کانون های فرهنگی و هنری در مازندران اشاره کرد و با بیان اینکه از بین ۴۱۰۳ مسجد استان بیش از هزار مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری هستند، اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در مازندران فعالیت های درخور توجهی را در دستور کار خود دارند، در حال حاضر ۲۵۶ کتابخانه عمومی در کانون‌های مساجد راه اندازی شده، ۲۴ کانون به صورت تخصصی در حال فعالیت هستند تا در موضوعات مختلف به صورت تخصصی وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه در ۱۱ مصلی نمازجمعه کانون فرهنگی و هنری دائر شده است، اضافه کرد: در ۵ دانشگاه مازندران کانون فرهنگی و هنری مسجد فعال است و در راستای فعالیت های پژوهشی ۶۴ هسته پژوهشی در کانون های مساجد ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در انتخاب اعضای مدیریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از افراد خوش نام و متدین بهره برده‌ایم، در حال حاضر امام جماعت و فرمانده بسیج باید از اعضای اصلی کانون فرهنگ و هنری مسجد باشد.

جاودانی بودجه فرهنگی را بسیار ناچیز دانست و خاطر نشان کرد: همین بودجه ناچیز فرهنگی بسیار ناعادلانه بین دستگاه های متولی تقسیم می شود به حدی که از بودجه فرهنگی کشور فقط ۱۳ درصد آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تعلق می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در استان فضایی را ایجاد کردیم تا از ظرفیت های بخش خصوصی بهره ببریم، حتی شهرداری ها را در برنامه‌های فرهنگی دخیل کرده ایم و درصدد هستیم از ظرفیت های داخلی استان بهره کافی را ببریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها