تقویت طرح ملی تلاوت قرآن کریم نیاز امروز جامعه است

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۵

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: تقویت طرح ملی تلاوت قران کریم نیاز امروز جامعه است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله نورالله طبرسی در آستانه برگزاری ششمین همایش ملی مجریان طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور در بهشهر مازندران افزود: طرح ملی تلاوت قرآن کریم حرکتی ارزشمند در تربیت نسل جوان و نوجوان است.

وی اظهار کرد: مسئولان و دست اندرکاران استان مازندران از طرح ملی تلاوت حمایت کنند تا این طرح فراگیرتر شده و شاخص‌های قرآنی ارتقاء یابد.

طبرسی افزود: نوجوانان از آن زمان که در کنار قرآن و عترت قرآن گیرند و مفسر قرآن باشند بدون شک جامعه از هر حیث و از هر جهت مصونیت لازم و ابدی خواهد داشت.

دبیر ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور نیز گفت: «طرح ملی تلاوت» با هدف کشف و پرورش استعدادهای قرآنی نوجوانان پسر در مقطع سنی بین هشت تا ۱۴ سال با هدف آموزش تخصصی قرائت در کشور آغاز به کار کرد.

حسین مقدم کیا افزود: طی این طرح که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، مؤسسات مجری در شهرستان‌های مختلف شناسایی شدند و طبق طرح مصوب شورای آموزش معاونت قرآن و عترت، دو برنامه سه‌ساله مقدماتی و تکمیلی برای آن نوشته و بر مبنای آن دوره‌ها آغاز شد.

وی اضافه کرد: پس از آن طرح ملی تلاوت با نظارت ستاد اجرایی آن کار خود را آغاز کرد و در ۱۸ استان و ۲۱ شهرستان کشور توسط مؤسسات مجری به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه در طرح‌های پیوست «ابرار» و «ملکوت» نیز هزار و ۵۱۰ نفر مشغول تحصیل قرآنی هستند، یادآور شد: در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «در موضوع قرآن باید قله را در نظر گرفت» و انجام قرائت‌های استادانه و حرفه‌ای، همزمان با طرح ملی تلاوت، مسابقات قرآن ویژه این طرح نیز برگزار شد.

ششمین همایش ملی مجریان طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور ۲۵ فرودین ماه جاری به مدت سه روز در اردوگاه فرهنگی تربیتی و آموزشی شهید هاشمی نژاد بهشهر مازندران برگزار می‌شود.

ارایه گزارش عملکرد ستاد در سال ۱۳۹۴، گزارش رقابت‌های شوق تلاوت، معرفی برنامه‌های قرآنی طرح ملی تلاوت در سال جاری، ارایه برنامه‌های شوق تلاوت ۲ ، تبادل نظر و هماهنگی از جمله محورهای این همایش است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها