توضیح جهانگیر درباره مرخصی زندانیان و واگذاری اوین به شهرداری

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور توضیحاتی را در رابطه با مرخصی زندانیان در ایام نوروز و واگذاری اوین به شهرداری ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر جهانگیر در حاشیه نشست روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور و دادستان‌های مراکز استان‌ها در رابطه با بخشنامه مرخصی نوروزی زندانیان در ایام عید گفت: بخشنامه‌ مرخصی‌ نوروز ۹۵ به صورت مصداقی ابلاغ شده است و افرادی که بخش‌نامه شامل حال‌شان شود می‌توانند در این ایام به مرخصی نوروزی بروند.

وی افزود:‌ البته هنوز آمار دقیقی از آن نداریم و ظرف یکی دو روز آینده این موضوع مشخص می‌شود.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در ارتباط با اعطای عفو به مناسبت دوازدهم فروردین گفت: ما بخشنامه عفو را به کمیسیون عفو ارسال کرده‌ایم، همچنین پیشنهاد یک عفو معیاری را ارائه کرده‌ایم که منتظر پاسخ آن هستیم.

وی ادامه داد: عفو موردی که توسط کمیسیون عفو پیشنهاد شده مراحلش طی و ابلاغ خواهد شد. عفو معیاری نیز در حال پیگیری است که به محض اعلام در رابطه با آن اقدام خواهیم کرد.

جهانگیر در مورد وضعیت زندان اوین و تعامل با شهرداری گفت: ان‌شاء الله در سال جدید جلساتی را در این رابطه خواهیم داشت و در این جلسات کارشناسان طرفین معرفی خواهد شد و موضوع بررسی می‌شود.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور خاطرنشان کرد: مقدمات این انتقال باید فراهم شود و ما نیز خودمان علاقمند به تسریع در جابجایی هستیم. اما به دلیل شرایط خاصی که اوین دارد مقداری زمانی می‌برد. اگر بخواهند اوین را به قیمت خودش از ما بگیرند ما مشکلی نداریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها