ثبت نام در سامانه ثنا | ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی | sana.adliran.ir

ثبت نام در سامانه ثنا | ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی | sana.adliran.ir

 

اگر در ثبت نام در سامانه ثنا با مشکل مواجه شده و یا هرگونه سوالی در خصوص ورود به سامانه ثنا دارید با:

شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۸ از طریق تلفن ثابت
( از ساعت ۸ صبح الی  ۸ شب)
تماس گرفته و با کمک کارشناسان مشکل خود را رفع نمایید.

 

راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا (ثبت نام الکترونیک ابلاغ قضایی)

جهت ثبت نام در سامانه ثنا می بایست به دفتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری مراجعه نمایید.

 (برای تسریع در امور می توانید ابتدا از طریق سایت در سامانه ثنا پیش ثبت نام و سپس برای دریافت رمز شخصی ده رقمی به دفتر خدمات قضایی و یا مجتمع قضایی مراجعه نمایید.

۱) مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری

به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی مراجعه و با ارائه کارت ملی و اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و شماره تلفن و کدپستی و اخذ امضای الکترونیک توسط دفتر خدمات قضایی، در سامانه ثبت نام الکترونیک جهت ابلاغ اوراق قضایی ثبت نام انجام شده و پس از آن می توان نسبت به طرح دعوا اقدام نمود. لازم به ذکر است جهت ثبت نام حتما می بایست موبایل خود را جهت تایید شماره، همراه داشته باشید.

 ۲) پیش ثبت نام در سامانه ثنا(در منزل) و سپس مراجعه به دفتر خدمات قضایی و یا مجتمع قضایی جهت تایید ثبت نام
ثنا ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی

۱-۲-مرحله اول: ورود به سامانه ثنا: جهت ورود به سامانه ثنا و پیش ثبت نام الکترونیک اینجا کلیک کنید

۲-۲- مرحله دوم: در صورتی که شخص حقیقی هستید، بر روی ثبت نام شخص حقیقی کلیک کنید.

۳-۲- مرحله سوم: اطلاعات خود را اعم از کدملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه وارد کنید.

۴-۲- مرحله چهارم: طبق مراحل مشخص شده در سامانه با دقت اطلاعات را وارد کنید. در انتهای مراحل دکمه اتمام ثبت اطلاعات اولیه را کلیک کنید.

۵-۲- جهت اخذ امضا و احراز هویت، با به همراه داشتن کارت ملی و شماره موبایلی که هنگام ثبت نام وارد کرده بودید، به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید. در شهرستان هایی که دفتر خدمات قضایی ندارند می بایست به دادگستری حوزه قضایی مراجعه و شناسه کاربری و رمز عبور دریافت کنید.

پس از ثبت نام در سامانه و دریافت رمز شخصی، ابلاغیه را از طریق سایت زیر مشاهده نمایید:

 مشاهده ابلاغیه در سامانه ابلاغ الکترونیک به آدرس eblagh.adliran.ir

eblagh.adliran.ir 

پس از ثبت نام در سامانه ثنا، برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی می توانید به سامانه فوق رفته و اگر از لینک فوق موفق به دریافت ابلاغ نشدید، اینجا کلیک کنید.(آدرس سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی http://eblagh.adliran.ir می باشد )

در صورتی که در ورود به سامانه ثنا به دلیل کندی سایت و یا موارد دیگر، با مشکل مواجه شده اید، برای مشاهده آموزش و راهنمای سامانه ابلاغ الکترونیک اینجا کلیک کنید.

ورود به سامانه ثنا

——–

۱. ویرایش و تغییر اطلاعات در سامانه ثنا: در صورت هرگونه تغییر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثنا از قبیل تغییر آدرس یا نام یا تلفن ھمراه و مانند آن، اشخاصموظف اند تغییرات ایجادشده را بلافاصله در سامانه ثنا ثبت نمایند. در غیر این صورت مطابق ماده ٧٩قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی اطلاعات سابق معیار ابلاغ و اقدامات قضایی خواھد بود.

۲. تغییر رمز شخصی ده رقمی: در سایت ثنا، از قسمت ویرایش اطلاعات می توانید رمز شخصی خود را به دلخواه تعیین نمایید.

۳. فراموشی رمز عبور: از طریق سایت، یا مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی، یا مراجعه به دادگستری، می توانید رمز شخصی ده رقمی سامانه ثنا را بازیابی نمایید.

۴. درصورتیکه از مخاطب شماره تلفن ھمراه یا پست الکترونیکی در دسترس نباشد، مفاد ابلاغیه و ارسال اوراق به سامانه ابلاغ، به وسیله ابلاغنامه مطابق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاھھای عمومی و انقلاب در امور مدنی در اقامتگاه وی ابلاغ می شود و در ابلاغنامه مقرر میگردد مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید و اینکه کلیه ابلاغ ھای بعدی از طریق سامانه ابلاغ انجام خواھد شد. در صورت ابلاغ واقعی، ابلاغ ھای بعدی صرفاً از طریق سامانه ابلاغ انجام می شود.در هر صورت پیوستھای ابلاغنامه فقط به صورت الکترونیکی ابلاغ می گردد.
۵- در صورت مجھول المکان بودن مخاطب و عدم دسترسی به حساب کاربری، ابلاغ اوراق قضایی از طریق آگھی در سامانه ابلاغ و یکی از روزنامه های الکترونیکی کثیرالانتشار به تشخیص مرکز انجام می شود و مقرر می گردد که مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید.

 اگر در مشاهده ابلاغیه الکترونیک سامانه ابلاغ قوه قضاییه با مشکل مواجه شده، رمز ورود خود را فراموش کرده و یا هرگونه سوالی در خصوص سامانه ثنا و پیگیری پرونده قضایی خود دارید؛

با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۸ از طریق تلفن ثابت
( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب)
تماس گرفته و از خدمات ارزان و تخصصی رایانه کمک پارسیان بهره مند شوید

مطالب مرتبط:

» سامانه ثنا چیست؟

» آیین نامه ابلاغ الکترونیک قضایی

سامانه ابلاغ قضاییسامانه پیام کوتاه قوه قضاییهپیگیری پرونده قضایی

 

 

 

 

 

.


دیدگاه ها

avatar
مرتب سازی نظرات بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
حسین
حسین

برای پیگیری مشکل قضاییم وارد سامانه ثنا شدم برای ورود ازم شناسه کاربری و رمز عبور خواست ! از توضیح شما هم فقط سرگیجم شد!! لطفا دقیق تر بگید واسه شناسه و رمز عبور چی رو باید وارد کنم؟؟

wpDiscuz