سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی – سامانه ثنا قوه قضاییه | eblagh.adliran.ir

ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه | سامانه ثنا  | eblagh.adliran.ir

 

اگر در مشاهده ابلاغیه های دادگستری در سامانه ثنا با مشکل مواجه شده و یا هرگونه سوالی در خصوص ورود به سامانه ثنا دارید با:

شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۸ از طریق تلفن ثابت
(پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۰ شب)
تماس گرفته و با کمک کارشناسان حقوقی مشکل خود را رفع نمایید.

 

۱. ثبت نام در سامانه ثنا

» پس از ثبت نام در سامانه ثنا و احراز هویت توسط دادگستری یا دفتر خدمات قضایی و دریافت پیامک حاوی رمز شخصی ده رقمی می توانید در سامانه ابلاغ، ابلاغیه خود را مشاهده کنید. اگر در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثبت نام نکرده اید، برای مشاهده راهنمای پیش ثبت نام در سامانه ابلاغ اینجا کلیک کنید . همچنین در صورت فراموشی رمز عبور ده رقمی، با مراجعه به آدرس eblagh.adliran.ir و کلیک بر روی عبارت رمز عبور خود را فراموش کرده ام رمز جدید را دریافت نمایید و یا به دفاتر خدمات قضایی یا دادگستری مراجعه کنید.

 

۲. ورود به سامانه ابلاغ الکترونیک به آدرس eblagh.adliran.ir 

eblagh.adliran.ir 

» برای ورود به سامانه ثنا حتما از مرورگر فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

» مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی موبایل و یا تبلت: برای ورود به سامانه می بایست در قسمت نام کاربری و رمز عبور اعداد را به انگلیسی تایپ کنید. پس از کلیک روی «دریافت و مشاهده» ابلاغ، ابلاغیه بر روی گوشی ذخیره می شود که در نوار بالای گوشی قابل مشاهده و یا در پوشه دانلودهای گوشی ذخیره شده است.(در حال حاضر با انجام تنظیماتی می توان در گوشی موبایل ابلاغیه را مشاهده کرد )

» : علاوه بر آدرس فوق الذکر، از یکی از آدرس های زیر هم می توانید وارد سایت ابلاغ شوید:

۱. sakha2.adliran.ir از قسمت خدمات ویژه، با کلیک بر روی ابلاغ الکترونیک می توانید وارد سامانه ابلاغ شوید. (برای ورود اینجا کلیک کنید)

۳. eblagh1.adliran.ir (برای ورود اینجا کلیک کنید)

» در صورتی که شخص حقوقی هستید(شرکت ها و سازمان ها) برای ورود، گزینه شخص حقوقی را انتخاب نمایید.

» پس از ورود به سامانه ثنا، یک رمز موقت شش رقمی برای شما پیامک می شود که با وارد کردن رمز موقت می توانید به سامانه وارد شوید. بنابراین فقط با در اختیار داشتن موبایل خود می توانید وارد سامانه ثنا شوید.

 

۳. مشاهده ابلاغ

» برای مشاهده ابلاغ جدید روی گزینه ابلاغیه های جدید کلیک کنید.

» در صورتی که قبلا ابلاغی را مشاهده کرده اید، برای مشاهده مجدد از قسمت ابلاغیه های مشاهده شده استفاده کنید.

ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه 

» برای مشاهده ابلاغ، بر روی گزینه مشاهده ابلاغ کلیک نمایید. در صورتی که برای مشاهده ابلاغ صفحه ای باز نشد، مراحل زیر را طی کنید:

  • ۱. اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید، پس از کلیک بر روی عبارت دریافت و مشاهده ابلاغ، در قسمت بالای مرورگر فایرفاکس، گزینه option را مشاهده که با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Allow pop up می توانید ابلاغیه را در قالب pdf مشاهده، پرینت و یا ذخیره نمایید. (همانند تصاویر ذیل)

سامانه ثنا

پس از کلیک بر روی option  گزینه Allow Popup را انتخاب کنید تا ابلاغیه را مشاهده نمایید.(همانند تصویر ذیل)

ثنا

با انتخاب گزینه allow popup از این به بعد با کلیک بر روی گزینه مشاهده ابلاغ، ابلاغیه را در صفحه جدیدی که باز می شود مشاهده می کنید.

۲. اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید:

همانند تصویر زیر، در نوار آدرس (سمت راست و بالا) بر روی علامت ضربدر( گزینه popup blocked) کلیک کنید و سپس Allow popup را بزنید:

ابلاغ

در کادر باز شده، گزینه Allow pop ups را انتخاب و سپس Done را بزنید(همانند تصویر زیر):

ابلاغیه دادگستری 

پس از انجام مراحل فوق، با کلیک بر روی مشاهده ابلاغ، ابلاغیه در صفحه ای جدید و در قالب pdf قابل مشاهده ،پرینت یا ذخیره خواهد بود.

***

در پایان لازم است بدانید:

۱. ابلاغیه به ایمیل ارسال نمی شود:

ابلاغ الکترونیکی افرادی که درسامانه ثبت نام الکترونیک قوه قضائیه ثبت نام کرده و دارای پرونده قضایی در دادگستری هستند، فقط از طریق مراجعه به سامانه ابلاغ الکترونیک به نشانی eblagh.adliran.ir  صورت می گیرد و هیچ گونه ابلاغیه،اخطاریه ، احضاریه و سند قضایی از طریق پست الکترونیک یا سامانه های دیگر ارسال نمی شود. چنانچه نامه الکترونیک (ایمیل)تحت عنوان قوه قضائیه یا وزارت دادگستری و یا سایر مراجع قضایی و انتظامی برای شما از طریق اشخاص یا سایت های غیرمجاز یا شبکه های اجتماعی ارسال شد به آنها ترتیب اثر ندهید.

۲- زمان اعتراض به رای صادره (دادنامه)

وصول الکترونیکی اوراق قضایی به حساب کاربری مخاطب در سامانه ابلاغ، ابلاغ محسوب میشود. (به عبارت ساده تر زمان اعتراض و یا رفع نقص از زمانی است که ابلاغیه در سامانه قرار می گیرد.)

۳- رؤیت ابلاغ و اوراق قضایی درسامانه ابلاغ، با ثبت زمان و سایر جزئیات، ذخیره میشود و کلیه آثار ابلاغ واقعی بر آن مترتب می گردد. ورود به سامانه ابلاغ از طریق حساب کاربری و رؤیت اوراق از این طریق به منزله رسید است.
۴- در ابلاغ الکترونیکی، مخاطب در صورتی میتواند اظھار بی اطلاعی کند که ثابت نماید بلحاظ عدم دسترسی یا نقص درسامانه رایانه ای و سامانه مخابراتی از مفاد ابلاغ مطلع نشده است.

  • پیگیری پرونده قضایی:

»  برای پیگیری هر پرونده قضایی، شماره پرونده مربوطه و رمز ۵رقمی آن پرونده برای شما ارسال می شود که با رمز ده رقمی سامانه ابلاغ متفاوت است و ارتباطی به یکدیگر ندارند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده با ورود به سایت adliran.ir  درصورتی که کد ملی شما در پرونده ثبت شده باشد از لینک “اطلاع رسانی برای اشخاص” و اگر کدملی در پرونده ثبت نشده از قسمت  “اطلاع رسانی با رمز پرونده” استفاده کنید. برای ورود، با کد ملی و رمز سامانه ثنا(رمز شخصی ده رقمی)، وارد و سپس با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید. اگر رمز مربوط به پرونده برای شما پیامک نشده، باید  به شعبه مربوطه مراجعه و رمز را از شعبه دادگاه دریافت و یا با ارسال پیامک ۰ به سامانه پیامک ۵۰۰۹۶۹۹ رمز ۵ رقمی پرونده را دریافت نمایید.

در صورتی که می خواهید وضعیت پرونده خود را پیگیری کنید، برای راهنمایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

 اگر در مشاهده ابلاغیه الکترونیک سامانه ابلاغ قوه قضاییه با مشکل مواجه شده، رمز ورود خود را فراموش کرده و یا هرگونه سوالی در خصوص سامانه ثنا و پیگیری پرونده قضایی خود دارید؛

با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۸ از طریق تلفن ثابت
( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب)
تماس گرفته و از خدمات ارزان و تخصصی رایانه کمک پارسیان بهره مند شوید

مطالب مرتبط
پیگیری پرونده قضاییسامانه پیام کوتاه قوه قضاییهثبت نام سامانه ثنا

 

 

 

 

 

.


دیدگاه ها

avatar
مرتب سازی نظرات بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
ناشناس
ناشناس

سلام. چرا این سامانه از طریق گوشی قابل دسترسی نیست؟

...
...

اصلا این سایت مارو بدبخت کرد باز نمیشه منی که هزارتا کار دارم نمیتونم برم کافی نت وازگوشیم ابلاغیه میخوام باز کنم چرا باز نمیشه سایت چرا مردمو بدبخت کردین اخه گناهمون چیه با هزارتا مشقت وبدبختی پول میدیم برا پرونده رسیدگی که نمیکنن هیچ سایتشونم فقط سرکاریه حضوری هم که میری بگیری فحشت میدن دعوا میکنن که مگه سایت نیست وقتی میگیم باز نمیشه میگن مشکل خودتونه من یه خانم متاسفم برای دولتم که دفتر دار قاضی باید بخواد بزنه توگوشم وبندازم بیرون وهزاران توهین کنه وشخصیتمو خرد کنه ومنم نتونم چیزی بگم متاسفم برای قانون کشورم

امیر
امیر

سلام رمز شخصی چقدر زمان میبره تا به ما ارسال بشه

حسن آذر
حسن آذر

باسلام وخسته نباشید.من حدود ۲۰روز پیش به راحتی با وارد کردن رمز خصوصی کد ملی وشماره پرونده وارد سامانه وحساب کاربری خود میشدم واز روند ادامه پرونده اطلاع پیدا می کردم ولی از امروز پس وارد شدن با پیامی روبروشدم که می گوید با موبایل نمی توان وارد شد از لپ تاب ویا کامپوترخانگی وارد شوید.ازمرورگر فایر فاکس وگوگل کروم استفاده شده است لطفا پیگیری کنید درست شه ممنون از زحماتتون.

شیخی
شیخی

کشکه

wpDiscuz