سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی – سامانه ثنا قوه قضاییه | eblagh.adliran.ir

در این مطلب بطور جامع نحوه ورود به سامانه ثنا ، مشاهده ابلاغیه دادگستری در سامانه ثنا ، پیگیری ابلاغ، استفاده از سامانه ثنا قوه قضاییه توضیح داده شده. امیدواریم مطالعه این راهنما مشکلات مشاهده ابلاغ در سامانه ابلاغ قضایی را تا حد زیادی برطرف نماید.

 

اگر در مشاهده ابلاغیه دادگستری در سامانه ثنا مشکل دارید یا هرگونه سوالی در خصوص ورود به سامانه ثنا و استفاده از سامانه ثنا قوه قضاییه دارید با:

شماره تماس  ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۴ از طریق تلفن ثابت

( از ساعت ۸ صبح الی ۲۴ شب) تماس گرفته و با مشاوره کارشناسان مشکل را رفع نمایید.

 

۱. ثبت نام در سامانه ثنا

» پس از ثبت نام در سامانه ثنا و احراز هویت توسط دادگستری یا دفتر خدمات قضایی و دریافت پیامک حاوی رمز شخصی ده رقمی می توانید در سامانه ابلاغ، ابلاغیه خود را مشاهده کنید. اگر در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثبت نام نکرده اید، برای مشاهده راهنمای پیش ثبت نام در سامانه ابلاغ اینجا کلیک کنید . همچنین در صورت فراموشی رمز عبور ده رقمی، با مراجعه به آدرس eblagh.adliran.ir و کلیک بر روی عبارت رمز عبور خود را فراموش کرده ام رمز جدید را دریافت نمایید و یا به دفاتر خدمات قضایی یا دادگستری مراجعه نمایید.

 

۲. ورود به سامانه ابلاغ الکترونیک به آدرس eblagh.adliran.ir 

eblagh.adliran.ir 

» برای ورود به سامانه ثنا حتما از مرورگر فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

» مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی موبایل و یا تبلت: برای ورود به سامانه می بایست در قسمت نام کاربری و رمز عبور اعداد را به انگلیسی تایپ کنید. پس از کلیک روی «دریافت و مشاهده» ابلاغ، ابلاغیه بر روی گوشی ذخیره می شود که در نوار بالای گوشی قابل مشاهده و یا در پوشه دانلودهای گوشی ذخیره شده است.(در حال حاضر با انجام تنظیماتی می توان در گوشی موبایل ابلاغیه را مشاهده کرد )

» : علاوه بر آدرس فوق الذکر، از آدرس زیر هم می توانید وارد سایت ابلاغ شوید:

 eblagh1.adliran.ir (برای ورود اینجا کلیک کنید)

» در صورتی که شخص حقوقی هستید(شرکت ها و سازمان ها) برای ورود، گزینه شخص حقوقی را انتخاب نمایید.

» پس از ورود به سامانه ثنا، یک رمز موقت شش رقمی برای شما پیامک می شود که با وارد کردن رمز موقت می توانید به سامانه وارد شوید. بنابراین فقط با در اختیار داشتن موبایل خود می توانید وارد سامانه ثنا شوید.

 

۳. مشاهده ابلاغ

» برای مشاهده ابلاغ جدید روی گزینه ابلاغیه های جدید کلیک کنید.

» در صورتی که قبلا ابلاغی را مشاهده کرده اید، برای مشاهده مجدد از قسمت ابلاغیه های مشاهده شده استفاده کنید.

ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه 

» برای پیگیری ابلاغ، بر روی گزینه مشاهده ابلاغ کلیک نمایید. در صورتی که برای مشاهده ابلاغ صفحه ای باز نشد، مراحل زیر را طی کنید:

  • ۱. اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید، پس از کلیک بر روی عبارت دریافت و مشاهده ابلاغ، در قسمت بالای مرورگر فایرفاکس، گزینه option را مشاهده که با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Allow pop up می توانید ابلاغیه را در قالب pdf مشاهده، پرینت و یا ذخیره نمایید. (همانند تصاویر ذیل)

سامانه ثنا

پس از کلیک بر روی option  گزینه Allow Popup را انتخاب کنید تا ابلاغیه را مشاهده نمایید.(همانند تصویر ذیل)

ثنا

با انتخاب گزینه allow popup از این به بعد با کلیک بر روی گزینه مشاهده ابلاغ، ابلاغیه را در صفحه جدیدی که باز می شود مشاهده می کنید.

۲. اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید:

همانند تصویر زیر، در نوار آدرس (سمت راست و بالا) بر روی علامت ضربدر( گزینه popup blocked) کلیک کنید و سپس Allow popup را بزنید:

ابلاغ

در کادر باز شده، گزینه Allow pop ups را انتخاب و سپس Done را بزنید(همانند تصویر زیر):

ابلاغیه دادگستری 

پس از انجام مراحل فوق، با کلیک بر روی مشاهده ابلاغ، ابلاغیه در صفحه ای جدید و در قالب pdf قابل مشاهده ،پرینت یا ذخیره خواهد بود.

***

در پایان لازم است بدانید:

۱. ابلاغیه به ایمیل ارسال نمی شود:

ابلاغ الکترونیکی افرادی که درسامانه ثبت نام الکترونیک قوه قضائیه ثبت نام کرده و دارای پرونده قضایی در دادگستری هستند، فقط از طریق مراجعه به سامانه ابلاغ الکترونیک به نشانی eblagh.adliran.ir  صورت می گیرد و هیچ گونه ابلاغیه،اخطاریه ، احضاریه و سند قضایی از طریق پست الکترونیک یا سامانه های دیگر ارسال نمی شود. چنانچه نامه الکترونیک (ایمیل)تحت عنوان قوه قضائیه یا وزارت دادگستری و یا سایر مراجع قضایی و انتظامی برای شما از طریق اشخاص یا سایت های غیرمجاز یا شبکه های اجتماعی ارسال شد به آنها ترتیب اثر ندهید.

۲- زمان اعتراض به رای صادره (دادنامه)

وصول الکترونیکی اوراق قضایی به حساب کاربری مخاطب در سامانه ابلاغ، ابلاغ محسوب میشود. (به عبارت ساده تر زمان اعتراض و یا رفع نقص از زمانی است که ابلاغیه در سامانه قرار می گیرد.)

۳- رؤیت ابلاغ و اوراق قضایی درسامانه ابلاغ، با ثبت زمان و سایر جزئیات، ذخیره میشود و کلیه آثار ابلاغ واقعی بر آن مترتب می گردد. ورود به سامانه ابلاغ از طریق حساب کاربری و رؤیت اوراق از این طریق به منزله رسید است.
۴- در ابلاغ الکترونیکی، مخاطب در صورتی میتواند اظھار بی اطلاعی کند که ثابت نماید بلحاظ عدم دسترسی یا نقص درسامانه رایانه ای و سامانه مخابراتی از مفاد ابلاغ مطلع نشده است.

  • پیگیری پرونده قضایی:

»  برای پیگیری هر پرونده قضایی، شماره پرونده مربوطه و رمز ۵رقمی آن پرونده برای شما ارسال می شود که با رمز ده رقمی سامانه ابلاغ متفاوت است و ارتباطی به یکدیگر ندارند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده با ورود به سایت adliran.ir  درصورتی که کد ملی شما در پرونده ثبت شده باشد از لینک “اطلاع رسانی برای اشخاص” و اگر کدملی در پرونده ثبت نشده از قسمت  “اطلاع رسانی با رمز پرونده” استفاده کنید. برای ورود، با کد ملی و رمز سامانه ثنا(رمز شخصی ده رقمی)، وارد و سپس با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید. اگر رمز مربوط به پرونده برای شما پیامک نشده، باید  به شعبه مربوطه مراجعه و رمز را از شعبه دادگاه دریافت و یا با ارسال پیامک ۰ به سامانه پیامک ۵۰۰۹۶۹۹ رمز ۵ رقمی پرونده را دریافت نمایید.

در صورتی که می خواهید وضعیت پرونده خود را پیگیری کنید، برای راهنمایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

اگر در پیگیری پرونده قضایی یا مشاهده ابلاغیه الکترونیک قضایی با مشکل مواجه شده، رمز ورود خود را فراموش کرده و یا هرگونه سوالی در خصوص سامانه ثنا و پیگیری پرونده قضایی دارید؛

با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۴ از طریق تلفن ثابت
( از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب)
تماس گرفته و از خدمات ارزان و تخصصی ثنایار بهره مند شوید

مطالب مرتبط
پیگیری پرونده قضاییسامانه پیام کوتاه قوه قضاییهثبت نام سامانه ثنا

 

 

 

 

 

.


دیدگاه ها

مرتب سازی نظرات بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
احمد سعادتی

سلام پیام ابلاغیه دیروز به من رسید. امروز دوباره پیام امد که آخرین اخطار برای ورود به حساب کاربری. از طریق موبایل نتوانستم. آمدم کافی نت سایت باز نمیشه. لطفا راهنمایی کنید.

ناشناس

خوب بود .ممنونم

ناشناس

واقعا که کندش رو دراوردن.ً.الان۲۰روزه سایت ثنا با نمیشه و کسی نیس بگه چرا؟اگه هم بخوای زنگ بزنی بپرسی طرف به بهانه راهنمایی۳۰ دقیقه طولش میده فقط برای گرفتن پول دقیقه ای۲۵۰۰هزینه مکالمه….مملکت دزدان شده….

ناشناس

با این ۵۱۰۴ کافه پیام زنگ بزن ۸۰۰ تومنه سریعم را میندازن کارتو

سودابه

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چرا من هرچی رمز شخصی رومیزنم میگه اشتباهه مگه رمز شخصی همون رمز ۵رقمی نیست که به موبایل ارسال شده لطفا پاسخ دهید

م

فقط مسخره بازیه برای اینکه از زیر کار در برن و کار نکنن الان نزدیکه ۲۰ روزه هیشکی کار مارو درست انجام نمیده یا میگن پرونده تو ناقص دادن میری اونور میگن دادسرا مقصره میری اینور میگه پاسگاه خب کار مردمو راه بندازید پاسکاری نکنین

سید محسن فاطمی

وضعیت دادگاهها را با مراکز پزشکی مقایسه کنید بهترین جراحان از ۶ صبح شروع به کار میکنند تا ۱۰ شب ، تعداد مراجعات به بیمارستانها و حساسیت کار و تخصص مورد نیاز به مراتب بالاتر کار قضاست . اما نوبتدهی و برخوردعوامل و سرعت رسیدگی بسیار بهتر است . قوه قضاییه که برای سیدگی به یک پرونده سالهااطاله دارد و قضات به خصوص در دادگاههای حقوقی تهران از ساعت ۹ صبح تا۱۲ظهر با بدخلقی و طلبکارانه کار میکنند. وهمه شرایط وفق مراد مجرمین و کلاهبرداران شده است

حسن

به هیچ وجه بازنمیشه هرچی واردمیشیم دادگاه رفتم میگم اینجوریه مسخره میکنن که امکان نداره بازنشه براراحتی خودتون اینقدمردمااذیت نکنین لااقل امکان دسترسی رافراهم کنید

ناشناس

متاسفم ده هزار ده هزار از مردم پول میگیریداینم وضع سامانتون ،مردم روسرکارگذاشتید.
N

امیر

ببخشید می خواستم بدانم رای دادگاه برای اسمس آمده که رای شما آمده ولی داخل صفحه شخصی که میشم هیچ چیز دریافت نکردم می خواستم بدانم چرالطفا هرچه زود تر من رو راهنمایی کنید.

میثم

فقط اذیت مردم بخدا گناهه نکنین همچین با مردم حکومت و این میزای ریاست مدیون مردم هسین شما

مهری

این چه وصعیه .با گوشی باز نمیشه از کامپیوتر استفاده کنید!!!!.والا قبلنا یه مامور بود اینارو میاورد دم در خونه هزینه ای هم نمیدادیم .الان هی باید پاشیم بریم کافی نت هزینه کنیم.وقت هم بذاریم بازم با. نمیشه.
بعد میگن بیکاری زیاد شده خب همون مامور ابلاغ یک شعل بود دیگه

نسی

من حدود یک ساله از سیستم استفاده میکنم… باگ زیاد داره… یه کم حوصله میخواد- و گرنه من راضی ام… خیلی بهتر از ابلاغ کتبیه.. چون اون ابلاغ کتبیا خیلی احتمال داشت دست آدم نرسه و گرفتاری بعدش زیاد بود… به هر حال برای سیستم قضایی خوشحالم و ان شاالله هر چه زودتر نقص های سیستم برطرف بشه

محمد

خداوند ان شاا… بزودی زود این اقایانی که در دادگاه هستند و خیلی بد عمل می کنند در دادگاه عدل الهی محاکمه نماید. البته دیگر انجا جای برگشت و چانه زدن نیست . آمین

محمد

سایت به هیچ عنوان قابلیت نداره خیلی افتزاح می باشد.

ss

متاسفم چرا سریال شناسنامه رو نمیشه وارد کرد؟؟؟؟؟؟؟خیلی اینم سایته طراحی کردید؟؟

فیروز باغبانی

الان دو ساعتی میشه که پیام رای دادگاه برای گوشیم ارسال شده اما توی سامانه اصلا نشون نمیده، چیکار کنیم؟

امید کی مرام

افتضاح شده اونموقع یه مامور ابلاغیه میورد و میرسید حالا که دو ساعت الافیم گوشی هم باز نمیکنه حداقل امکانات میخواهید بدید یه جور به مردم ارائه کنید که بتونن استفاده کنند

محسن

چراالان توسایت نمیره؟

مژگان

با تشکر… من خارح از کشور زندکی میکنم و سایت اصلا راه نمیده!!!من تا همین حا جلوتر نمیتونم برم. متوجه شدم که داخل کشور هم همین مشکل وحود داره. خواهش میکنک این مشکل زو خل کنید. ممنون

ناشناس

چشم انشاالله حل میشه

عطااله سپهوند

ممنون, خداقوت

حسین

برای راحتی خودتان مردم را آزار میدهید.

wpDiscuz