در هیچ جای قرآن سخن از برادرکشی دینی نیست

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: هیچ جای قرآن امت مسلمان را به برادر کشی دعوت نکرده است و در تفسیر شیعه و سنی سخنی از برادر کشی بیان نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله سلیمانی در بیست و هفتمین همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی که در نهاد نمایندگی مقام رهبری در امور اهل سنت برگزار شد، اظهار کرد: کتاب قرآن محکم‌ترین وسیله برای قبول داشتن دین اسلام است.

وی افزود: دشمنان اسلام با ایجاد تحریف و تفرقه در جامعه اسلامی سعی دارند به نظام امت اسلامی آسیب وارد کنند.

این مسئول با اشاره به گروهی که گلوله را به سمت برادر دینی خود می‌گیرند، گفت: گروهی به جای اینکه از جریانات مقاومت و مردم مظلوم غزه حمایت کنند گلوله را به سمت برادران دینی خود نشانه گرفته و می گویند دستور قرآن مبنی بر برادر کشی است.

وی ادامه داد: دشمنان درون جغرافیای کشوهای اسلامی و امت مسلمان، منافقین هستند.

وی به شهادت ۶۰نفر از عالمان توسط گرو تکفیری اشاره کرد و گفت: عالمانی که به شهادت رسیدند هم شیعه بودند و هم سنی و تفسیر قرآن و شیعه و سنی، مبنی بر برادرکشی نیست.

وی خاطرنشان کرد: برای تقویت و بنیه نظام اسلامی، برادران شیعه و سنی در کنار همدیگر حضور کامل پیدا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: امت اسلامی باید با همدیگر وحدت و یکپارچگی داشته باشند تا دشمنان اسلام نتوانند در میان آنها تفرقه افکنی کنند.

وی به حضور شیعه و سنی در راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: شیعه و سنی با حضور در این راهپیمایی وحدت و یکپارچگی خود را نشان دادند.

وی در پایان خطاب به حضار در همایش گفت: این نشست، نشست ظاهری و تصنعی نیست بلکه این نشست به خاطرداشتن ایمان به خدا و قرآن برگزار شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها