رای مرکز داوری مانند رای دادگاه قابل استناد است

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

رییس کانون وکلای استان اصفهان با اشاره به افتتاح مرکز داوری کانون وکلای اصفهان، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۱۷۵ نفر وکیل زن و مرد عضو کانون وکلای اصفهان هستند که ۵۵ درصد اعضا در اصفهان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، فرهاد رستم‌شیرازی روز دوشنبه با اشاره به تفاهم‌نامه‌های کانون وکلا با سایر دستگاه‌ها، خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه با محیط زیست برای مسائل حقوقی حفاظت از محیط زیست، تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی، تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برای برگزاری کلاس‌های حقوق تجارت و تجارت بین‌الملل، ارتباط با زندان، تفاهم‌نامه با بهزیستی، تفاهم‌نامه با کمیته امداد و بنیاد شهید از جمله فعالیت‌های کانون وکلای اصفهان است.

وی با بیان این‌که «روزانه بیش از ۳۵ تا ۴۰ پرونده و یا درخواست وکیل تسخیری به کانون وکلا ارسال می‌شود»، افزود: در حال حاضر بیش از ۹ هزار پرونده به همراه پرونده‌های تسخیری در دست بررسی است و اکثر پرونده‌های ارجاع داده شده مربوط به مسائل خانگی، اعتیاد و اختلافات ملکی و مالی است.

وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره انتخابات هیئت مدیره کانون وکلای اصفهان گفت: ۳۱ نفر کاندیدای عضویت در هیئت مدیره کانون وکلا هستند که در نهایت از این تعداد ۵ نفر به عنوان اول اعضای اصلی و سه نفر به عنوان اعضای علل بدل در مجمع عمومی انتخاب می‌شوند.

رییس کانون وکلا استان اصفهان با اشاره به تأسیس مرکز داوری گفت: هدف از تاسیس مرکز داوری رفع خصومت و رفع اختلاف است، رای آن مانند رای دادگاه قابل استناد و تنها در هفت مورد قابل اعتراض است.

وی خاطرنشان کرد: بحث داوری می‌تواند مشکلات دستگاه قضایی را برطرف کند و با توجه این‌که در آیین دادرسی کیفری نیز میانجی‌گری وجود دارد در حال حاضر بحث داوری در امور حقوقی و کیفری در مجموع می‌تواند بسیاری از مشکلات دادگستری را برطرف کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها