شغل سردفتری بسیار پرتنش و پراسترس است

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۵

دیدار نوروزی هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان تهران برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دشتی‌اردکانی رییس کانون سردفتران و دفتریاران در این نشست، ضمن گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک روز زن به همکاران به ویژه بانوان همکار، آغاز سال نو را به تمامی همکاران تبریک و تهنیت گفت.

وی با قدردانی از توجه ویژه معاونت امور اسناد سازمان ثبت،‌ گفت: انصافا در این دوران با ریاست دکتر تویسرکانی، دوران طلایی برای حوزه سردفتری بوده است و در سال گذشته در مورد افزایش نرخ حق التحریرها نظرات کارشناسی کانون با اندکی تغییر و کارشناسی با مساعدت دوستان ما در ریاست سازمان و حوزه معاونت اسناد به تصویب رسید.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به اینکه شغل سردفتری بسیار پرتنش و پراسترس است، سالی سرشار از آرامش و طمأنینه را برای همه همکاران در سراسر کشور آرزو کرد.

انجم شعاع معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تبریک آغاز سال ۹۵ و ولادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س)، این سال را که با این ولادت به میمنت و مبارکی آغاز شده و با همین ولادت در پایان سال به انتها خواهد رسید به فال نیک گرفت.

وی با بیان اینکه سال جدید سالی است که باید شاهد اتفاقاتی در کانون و حوزه سردفتری باشیم به انتخابات پیش‌رو در استان تهران اشاره کرد و خواستار حضور چشمگیر سردفتران و دفتریاران در این مساله مهم و تاثیرگذار شد.

انجم شعاع نقش کانون و هیات مدیره را در احقاق حقوق و ارتقای جایگاه شغل سردفتری دارای موقعیت ویژه دانست و گفت: سیاست گذاری در سازمان ثبت جز با حمایت و همکاری سردفتران قابل تحقق نیست و هیچ قدمی در حوزه بهبود عملکرد دفترخانه‌ها نمی‌توان برداشت، مگر اینکه همه سردفتران و دفتریاران خواستار این تحولات باشند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد در سال ۹۵ بحث حذف دفاتر جاری و جایگزینی آنها در اوایل سال به طور کامل اجرایی شود.

انجم‌شعاع در پایان سخنان خود بر “حذف آمارگیری سنتی در حوزه پرداخت های اینترنتی” و “حذف دفاتر جاری” و “پرداخت های ده درصد به صورت الکترونیک” تاکید کرد.

در این نشست احمدعلی سیروس و محمد گودرزی از اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران نیز حضور داشتند و طی سخنرانی با تبریک سال نو مواردی را در حوزه سردفتری مطرح کرده و به سئوالات همکاران پاسخ دادند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها