قرصی که ۵۲ تهرانی را به کام مرگ کشاند +عکس

دسته: اخبار گوناگون , کافه سلامت
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۶

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران گزارش داد: در پنج ماه نخست امسال ، پنجاه ودو نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج ۶۳ نفر اعلام شده بود ۱۷درصد کاهش یافته است.

موارد استفاده قرص برنج مسمومیت دارویی قرص برنج برای خودکشی قرص برنج برای چیست قرص برنج از کجا بخرم قرص برنج تصاویر قرص برنج

بنابر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۵ماه ،۲۷مرد و ۲۵نفر زن بوده اند.ودرمردادماه سال ۹۶،هشت مورد فوتی براثرمسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی نمودن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار میگیرد،به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

این قرص ظرف مدت ۳ تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک خواهد مرد.در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

موارد استفاده قرص برنج مسمومیت دارویی قرص برنج برای خودکشی قرص برنج برای چیست قرص برنج از کجا بخرم قرص برنج تصاویر قرص برنج

دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج عبارتند از:

۱- مصرف اشتباه قرص موجود در برنج.

۲- مصرف قرص های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند.

۳- مصرف جهت خودکشی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها