محسنی اژه‎‎ای: مبارزه با فساد و انحصار در بازار از برنامه‌های دستگاه قضاست

دسته: اخبار حقوقی قضایی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۴

معاون اول رییس قوه قضاییه با اشاره به ضرورت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، گفت: مجلس شورای اسلامی بسترهای لازم برای توسعه اقتصادی را فراهم کند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‎‎ای در گفت‎‎و‎‎گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه یزد، با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه اسلامی، اظهار کرد: اعتماد به منابع انسانی و علمی داخلی، تنها راه توسعه اقتصاد کشور است.

او ایجاد زمینه خروج از رکود، ایجاد اشتغال با هدف حمایت از سرمایه‌گذاری و ارتقای تولید داخلی را از جمله وظایف دست‌اندرکاران نظام به ویژه قوه مجری در نظام اسلامی ایران دانست و بیان کرد: مجلس شورای اسلامی بسترهای لازم برای توسعه اقتصادی را فراهم کند.

معاون اول رییس قوه قضاییه همراهی دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تأمین امنیت قضایی، مبارزه جدی با فساد و گروه‌هایی ‌که در بازار ایجاد انحصار می‎‎کنند را از جمله برنامه‌های در دستور کار قوه قضاییه عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد فضایی امن اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در راستای ارتقای تولید و تحقق عمیق مقوله اقتصاد مقاومتی، از دیگر اهداف قوه ‌قضاییه به منظور ایجاد زمینه رفاه اجتماعی در کشور است.

محسنی اژه‌ای مشکلات قضایی استان را نسبت به دیگر استان‌های کشور کم‌تر دانست و خاطرنشان کرد: ارزیابی قوه قضاییه در مورد عملکرد مسوولان دادگستری استان یزد و دیگر نهادهای وابسته به دستگاه‌های قضایی مطلوب است.

وی با اشاره به ضرورت مقابله با فسادهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در دستگاه قضایی، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای برنامه پنج توسعه کشور، چهار هزار نفر قاضی در دستگاه قضایی کشور مشغول به کار شدند.

معاون اول قوه قضاییه بحث مبارزه با مواد مخدر را از جمله مشکلات دستگاه قضایی در استان یزد و کشور عنوان کرد و ادامه داد: مردم استان یزد به دلیل داشتن سابقه فرهنگی و دینی نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در این استان ایفا می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها