لیونل مسی 30 سال و 30 افتخار؛مسی چه کاری برای بارسلونا مانده که انجام نداده است؟ 

دسته: کافه ورزش
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۶
مسی چه کاری برای بارسلونا مانده که انجام نداده است؟ 

ابرستاره آرژانتینی بارسلونا التبه در زندگی ورزشی خود افت و خیز داشته اما همیشه در حال درخشش بوده و هرگز دست از مبارزه در میدان سخت و طاقت فرسای لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا بر نداشته است.

 

حداقل در دو سال گذشته وضعیت رونالدو در رقابت با مسی بهتر بوده و افتخاراتی که نصیب کریستیانو رونالدو شده به هر حال باعث افزایش هواداران طرف پرتغالی شده است.

لیونل مسی تولد ۳۰ سالگی خود را جشن گرفت و جالب اینجا است که به ۳۰ افتخار بزرگ نیز در لباس بارسلونا دست پیدا کرده است. این هرگز چیز کمی نیست و مسی شاید دیگر هرگز در تاریخ فوتبال بارسلونا و البته فوتبال جهان تکرار نخواهد شد.

مسی و اینیستا دو ستاره بزرگ فوتبال بارسلونا در رقم ۳۰ با یکدیگر برابر می‌کنند و هر دو از پرافتخارترین ستارگان دنیای فوتبال باشگاهی و شاید ملی محسوب می‌شوند. پس از نام مسی و اینیستا می‌شود به ژاوی ارناندس، پیکه و بوسکتس با ۲۵ افتخار و قهرمانی اشاره کرد.

لیونل مسی در مجموع با ۵۸۳ بازی ثبت شده ۵۰۷ گل به ثمر رسانده و ۱۹۶ پاس سالم و منجر به خلق موقعیت صد در صد گلزنی برای مسی یک افتخار بزرگ است.

مانوئل استبان نویسنده شهیر آس اسپانیا در خصوص این آمار می‌گوید: یک بازیکن باید برای تیمش چه کند که مسی نکرده است؟ مسی یک طلا با عیار بسیار بالا است و بارسلونا حق دارد برای از دست ندادنش به آب و آتش بزند.

۴ جام در لیگ قهرمانان اروپا، ۸ جام در لالیگا، ۵ جام در کوپادل‌ری، ۷ جام در سوپرجام اسپانیا، ۳ جام در سوپر جام اروپا و ۳ جام در جام باشگاه های جهان به لیونل مسی رسیده تا موزه افتخارات این ابرستاره آرژانتینی پر از افتخارات کوچک و بزرگ باشگاهی شود و تنها خلا افتخار ملی در آن به شدت احساس شود.

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها