میرزاخانی، توانست آیات الهی را کشف کند

دسته: اخبار اجتماعی
۹ دیدگاه
پنجشنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۶
میرزاخانی، توانست آیات الهی را کشف کند

رییس سازمان انرژی اتمی ضمن بیان این‌که "مریم میرزاخانی" شخصیتی بود که توانست آیات الهی را کشف کند، گفت: میرزاخانی فخر ایران و اسلام بود که امیدواریم بتوانیم میرزاخانی‌های فراوانی را به جامعه بشری عرضه کنیم.

علی اکبر صالحی در مراسم بزرگداشت پروفسور مریم میرزاخانی اظهار کرد: فقدان این بانوی بزرگ که به حق نابغه قرن بودند را تسلیت عرض می‌کنم.

از طرفی نیز باید وصف جمهوری اسلامی ایران و این انقلاب مقدس را گفت که توانسته در داخل خود چنین فرزندانی را پرورش دهد که در جهان سرآمد باشند.

این افراد دست پرورده همین نظام و دانشگاه‌ها هستند، اظهار کرد: پس از اتمام جنگ در سال ۶۸ که من مسوول دانشگاه صنعتی شریف بودم، کمیته‌ای در این دانشگاه جهت شناسایی استعدادها در دبیرستان‌ها تشکیل شد تا این افراد طی فصل تابستان در دانشگاه شریف آموزش ببینند. پروفسور میرزاخانی توسط این کمیته شناسایی شد.

خانم میرزاخانی به عنوان یک دانشمند فرزانه توانست در عرصه‌ جهانی خود را بروز و ظهور دهد و فقدان چنین عزیزی برای ما تالم‌آور است. یافتن جایگزین برای این عزیز بسیار دشوار است.

از طرفی به ملت ایران که توانست چنین فرزندی را پرورش دهد، تبریک می‌گویم و همچنین به تمام انسان‌ها و جامعه بشری که بانوی بزرگواری را از دست داد، تسلیت می‌گویم. مریم میرزاخانی همچون درخت علم بود که تازه به ثمر نشسته و میوه‌های گران‌سنگی می‌داد که بنا به مشیت الهی عروج کرد.

جایگاه مریم میرزاخانی جایگاه بزرگی است، ادامه داد: پروفسور میرزاخانی توانست آیات الهی را کشف کند و در ریاضیات که از سخت‌ترین آیات الهی است، دست بالا را داشته باشد.

صالحی تاکید کرد: نام میرزاخانی در تاریخ ثبت شده و یکی از برگ‌های طلایی ملت بزرگ ایران خواهد بود.

مریم میرزاخانی فرزند ایران و فخر ایران و اسلام بود. امیدواریم ملت ایران این توفیق را داشته باشند که میرزاخانی‌های فراوانی را به جامعه بشری عرضه کنند./ ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

9
دیدگاه ها

8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
درفش کاویانی

ایران کشوری است که علی اکبر صالحی می اید و در باره پروفسور مریم میرزاخانی صحبت های یک من یک غاز می کند ایران کشوری است که میزاخانی در ان جا نداشت و امثال صالحی تا سن ۷۰ سالگی سرکار هستند!! ایرانی بخود بیا تا امقال صالحی وجود دارند همه نبوغ ها در خاک دفن می شوند

غلامرضا

چه حیف که حکومت و نظام چنین سرمایه‌های گرانبهایی را به سادگی آب خوردن از دست میدهد.

سمان

البته خوب توانست کشف حجاب! کند. بله کشف ایشون این بود

ali rahmani

مگه حجاب ایشون ربطی بشما داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سمان

ایکاش موازین ظاهری اسلام را هم رعایت میکرد. روحش شاد.

علی

اقای صالحی شما هم آیات الهی رو کشف کردید .به قلب رآکتور هسته ای بتون ریختید .کم معجزه ای نبود.

محمد

کاش اون موقع که زنده بود یادی ازش می کردن

نسیم

المپیادها برای شناسایی و فرستادن انان به جامعه امریکاست!بهتر است قدر همچون افرادی را ت زنده هستند بیشتر بدانیم تا بعد از رفتن شان افسوس نخوریم.

نسیم

خدا رحمت کنه