نوبخت: یارانه تولید قطعا پرداخت می شود

دسته: اخبار اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۶
نوبخت: یارانه تولید قطعا پرداخت می شود

رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه ایجاد ۹۵۵ هزار فرصت شغلی نیازمند ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است، از پرداخت قطعی یارانه تولید در سال‌جاری خبر داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه ایجاد ۹۵۵ هزار فرصت شغلی نیازمند ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است، از پرداخت قطعی یارانه تولید در سال‌جاری خبر داد.
 محمدباقر نوبخت  با اعلام افزایش یارانه مستمری‌ بگیران به ۲۴۰ هزار میلیاردتومان در سال ۹۶ گفت: یارانه تولید در سال ۹۶ قطعا پرداخت می شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به تصویب چگونگی نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در بودجه هر سال، بیان داشت: در سال های اخیر نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در تبصره ۱۴ ذکر می شود که در بودجه سال ۹۶ تصریح شده که دولت از منابع هدفمندی یارانه ها برای افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش استفاده کند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ دولت به افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد اقدام کرد، افزود: به طور متوسط میانگین یارانه مستمری بگیران را از ۷۱ هزار میلیارد تومان به ۲۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد و دولت مقید به اجرای قانون برنامه ششم توسعه که در تبصره ۱۴ بودجه سال ۹۶ مستتر بوده، است.
نوبخت با اشاره به اینکه دولت دوازدهم به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد توجه ویژه می کند، ادامه داد: از سال جاری، اقشار کم درآمد توجه خاص دولت به آنها را در زندگی خود احساس می کنند و اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها نیز که مطالبه مجلس است، اجرایی می شود.
وی یادآور شد: همچنین یارانه تولید قطعا در سال ۹۶ پرداخت می شود و تولیدکنندگان می توانند بر روی این یارانه حساب کنند و برنامه های خود را بر این پایه تنظیم کنند.
نوبخت با اشاره به تصویب لایحه برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری افزود: هر اقدامی که تا سال ۱۴۰۰ توسط دولت دوازدهم اجرایی می شود براساس قانون برنامه ششم توسعه قابل تبیین و پیگیری است.
سخنگوی دولت با بیان اینکه در برنامه ششم سالانه ۹۵۵ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده، ادامه داد: پیش بینی ها طی سال های اجرای برنامه این است که به صورت متوسط ۷۵۵ هزار نیروی جدید وارد بازار کار می شوند.
نوبخت یادآور شد: سالانه حدود ۵۰۰ هزار شغل ایجاد می شود که در واقع با کسر از ۷۵۵ هزار نیروی جدید، ۲۵۰ هزار فرصت شغلی سالانه وجود ندارد، لذا دولت برای کاهش بیکاری ۹۵۵ هزار فرصت شغلی را پیش بینی کرده که نیازمند سرمایه گذاری ۷۷۰ هزار میلیارد تومانی در سال است.
وی با بیان اینکه از سرمایه گذاری مورد نیاز، ۱۹۵ هزار میلیارد تومان باید براساس جدول ۳ ماده ۳ برنامه ششم از منابع خارجی تامین شود، اظهارداشت: در ماده ۴ برنامه ششم ذکر شده که ۶۵ میلیارد دلار باید از سرمایه های خارجی به صورت فاینانس، سرمایه گذاری مشترک و فعالیت های خودگردان جذب شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در عین حال، در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که سالانه ۷۱ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال برداشت شود.

مطالب مرتبط


نوشته شده توسط:پیام - 2288 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها