پیگیری پرونده قضایی | پیگیری با کدملی و شماره پرونده | adliran.ir

پیگیری پرونده قضایی با کدملی و شماره پرونده از طریق سایت adliran.ir

 برای پیگیری پرونده قضایی، ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید. برای ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیکی(ثنا) به یکی از دفاتر خدمات قضایی و یا دادگستری مراجعه نمایید ( راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا کلیک کنید)

 

۱- پیگیری پرونده قضایی

 (اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده)

پیگیری پرونده قضایی

 الف. درصورتی که کد ملی شما در پرونده ثبت شده باشد: برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده، با ورود به سایت عدل ایران adliran.ir بر روی ”اطلاع رسانی برای اشخاص” کلیک کنید. برای ورود با استفاده از کد ملی و رمز شخصی(رمز ده رقمی) که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید، وارد شوید. پس از وارد نمودن رمز موقت، تیک گزینه مختومه شده و مختومه نشده را بزنید و بر روی بازیابی(جستجو) کلیک کنید. کلیه پرونده های شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی هر کدام می توانید از آخرین وضعیت آن مطلع شوید.

برای ورود به سایت و پیگیری پرونده قضایی با کد ملی اینجا کلیک نمایید
پیگیری الکترونیکی آخرین وضعیت پرونده قضائی

برای ورود به سایت و پیگیری پرونده قضایی با کد ملی اینجا کلیک نمایید

 

ب. در صورتی که کدملی شما در پرونده ثبت نشده باشد: برای پیگیری پرونده قضایی در شعبه رسیدگی کننده با ورود به سایت عدلیران adliran.ir بر روی “اطلاع رسانی با رمز پرونده” کلیک کنید. برای ورود با کد ملی و رمز سامانه ابلاغ(رمز شخصی ده رقمی) که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید، وارد شوید و پس از ورود با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی(۵ رقمی) مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید.

» لازم به ذکر است هر پرونده رمز ۵ رقمی مربوط به خود را دارد ولی رمز سامانه ثنا (۱۰رقمی) یک رمز است و ارتباطی به رمز مربوط به هر پرونده ندارد).

رمز مربوط به هر پرونده قضایی: برای پیگیری هر پرونده قضایی، شماره پرونده مربوطه و رمز ۵رقمی آن پرونده برای شما ارسال می شود که با رمز سامانه ابلاغ متفاوت است و ارتباطی به یکدیگر ندارند.

اگر رمز شخصی ۵ رقمی مربوط به پرونده تان را ندارید:  و یا برای شما پیامک نشده، باید به شعبه مربوطه مراجعه و رمز را از شعبه دادگاه دریافت نمایید و یا عبارت زیر را به شماره ۵۰۰۰۹۶۹۹ پیامک نمایید:

شماره پرونده # ۲

در صورتی که شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده ثبت شده باشد رمز پرونده ارسال می گردد.

(برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده از طریق شماره پرونده و رمز ۵ رقمی مربوط به پرونده اینجا کلیک کنید)

***

***

 

پیگیری اظهارنامه و اطلاع از کیفیت ابلاغ، از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا مراجعه به سایت adliran.ir امکان پذیر است. لازم به ذکر است گواهی ابلاغ می بایست ممهور به مهر دفتر خدمات قضایی باشد. (برای پیگیری آخرین وضعیت اظهارنامه اینجا کلیک کنید)

***

***

 پیگیری آخرین وضعیت دادخواست(قبل از ارجاع به شعبه) از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا مراجعه به سایت adliran.ir امکان پذیر است.(برای پیگیری آخرین وضعیت دادخواست اینجا کلیک کنید)

*********************

*********************

رمز شخصی ۵ رقمی مربوط به هر پرونده(برای استفاده در قسمت اطلاع رسانی با رمز پرونده)

در هر پرونده قضایی، به تمامی اشخاص ذی سمت و مرتبط آن پرونده رمزی ۵ رقمی با عنوان رمز شخصی تخصیص داده می شود. پس از ارجاع پرونده به شعبه، در صورتی که شماره موبایل فرد در پرونده موجود باشد، رمز به خواهان پیامک می شود.

در حال حاضر با ورود از طریق گزینه “اطلاع رسانی برای اشخاص” در پرونده هایی که کدملی شما در آن ثبت شده است، نیاز به داشتن رمز شخصی برای هر پرونده ندارید و بدون رمز شخصی پرونده ها هم می توانید آن ها را پیگیری کنید. و اگر کدملی شما در پرونده ثبت نشده باشد، نیاز به رمز شخصی ۵ رقمی پرونده دارید.

رمز شخصی پرونده را می‌توان به دو روش بدست آورد:

۱- مراجعه حضوری به شعبه رسیدگی کننده به پرونده

۲- ارسال پیامک با متن شماره پرونده#۲ به شماره پیام کوتاه  ۵۰۰۰۹۶۹۹  (اگر شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده ثبت شده باشد)

پیامک قوه قضاییه

همچنین به دلایل امنیتی و قضایی، اطلاع رسانی در پرونده‌های مدنی فقط به خواهان، خوانده و وکلای آن‌ها و در پرونده‌های کیفری فقط به شاکی، متهم و وکلای آنها انجام می‌شود.

اطلاع رسانی (شامل خلاصه پرونده و روند کار) بر اساس اطلاعاتی است که توسط کارمندان شعبه در سیستم کامپیوتری شعبه ثبت شده است. در صورتی که در ثبت اطلاعات اشتباهی رخ داده باشد، اطلاع رسانی نیز همان را منعکس می‌کند.

این سامانه الکترونیکی ( که توسط مرکز آمار و فن آوری قوه قضاییه طراحی و راه اندازی شده است)، فقط در حد اطلاع رسانی به اطلاعات پرونده‌ها دسترسی دارد و به هیچ وجه امکان تغییر در اطلاعات از این طریق وجود ندارد. برای اصلاح و یا تکمیل اطلاعات پرونده باید حضورا به شعبه مراجعه شود و یا از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام به ارائه لایحه شود.

وقتی پیام (اطلاع رسانی در این پرونده فقط به اشخاص ذی‌سمت و نمایندگان قانونی مجاز است) داده می‌شود که رمز وارد شده مربوط به شخصی باشد که هیچ یک از سمت‌های فوق را در پرونده نداشته باشد و یا سمت وی توسط شعبه اشتباه ثبت شده باشد.

ردیف فرعی و نحوه بدست آوردن آن چیست؟

چون ممکن است در رسیدگی به یک پرونده قضایی، پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری ارسال شود، علاوه بر شماره ۱۶ رقمی پرونده، یک ردیف فرعی نیز تخصیص داده می‌شود که نشان می‌دهد این پرونده مربوط به کدام شعبه است. اولین بار ردیف فرعی یک (۱) به پرونده تخصیص داده می‌شود و اگر پرونده به شعبه دیگری ارسال شد، ردیف فرعی دو (۲) تخصیص داده می‌شود و به همین ترتیب ردیف‌های بعدی ( ۳، ۴، ۵ و …)

  • هر جا در اطلاع رسانی، نیاز به ردیف فرعی باشد فقط باید عدد مربوط به آن ( مثلا ۱) وارد شود.
  • در صفحه اطلاع‌رسانی، گزینه‌ای با عنوان مشاهده ردیف‌های فرعی در نظر گرفته شده است که تمامی ردیف‌های فرعی مربوط به یک شماره پرونده را نشان می‌دهد.

***

کلمات کلیدی: پیگیری پرونده قضایی پیگیری پرونده قضایی عدل ایران پیگیری پرونده پیگیری پرونده پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده قوه قضاییه پیگیری پرونده www.adliran.ir پیگیری پرونده پیگیری پرونده قضایی با کد ملی سایت قوه قضاییه پیگیری پرونده پرونده قضایی پیگیری پرونده ای قضایی پیگیری پرونده دادگستری پیگیری پرونده کیفری سامانه قوه قضاییه پیگیری پیگیری پرونده قضایی از طریق اینترنت چگونه از رای دادگاه مطلع شویم ،پیگیری پرونده قضایی با کد ملی ، دریافت رمز شخصی پرونده قضایی ، دریافت خلاصه پرونده ، دریافت رمز پرونده ، دیوان عالی کشور پیگیری پرونده ، ابلاغ الکترونیکی قضایی ، پیگیری ابلاغیه دادگستری ، شماره فرعی پرونده چیست

***

مطالب مرتبط
سامانه ابلاغ قضاییسامانه پیام کوتاه قوه قضاییهثبت نام سامانه ثنا

 

 

 

 

.

پیگیری پرونده قضایی با کدملی و شماره پرونده از طریق سایت adliran.ir  برای پیگیری پرونده قضایی، ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید. برای ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیکی(ثنا) به یکی از دفاتر خدمات قضایی و یا دادگستری مراجعه نمایید ( راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا کلیک کنید)  …
حل مشکلات وصول ابلاغ کاغذی و اطاله دادرسی

امتیاز

نقد و بررسی سایت پیگیری پرونده قضایی قوه قضاییه

User Rating: ۲.۵۹ ( ۸ votes)
۷۵

دیدگاه ها

avatar
مرتب سازی نظرات بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
قاسمی
قاسمی

باسلام بااین قانونهای ولنگو بازی که گذاشتن برای مردم هیچکس راضی نیست به اسم اسلام همه راسرویس کردند ولی قانون برای خودشان واقازادهها بسیار قوی وسریعه خدایا ماچه که ‌گناهی کردیم طرف پشت گوشی فوش ناموسی میده نمیشه ثابت کرد طرف قسط مهریه نمیده متواری میگن بروبگیرش بیا تاازش بگیریم این چه قانونی خیلی خیلی ولنگو بازه

چنگیز فتاحی
چنگیز فتاحی

باید به کافی نت رفته و ۳ هزارتومان بدهم تا ابلاغ جدید دیده شود و لا غیر–با سعی خودم در ساعات مختلف نتوانستم در سامانه وارد شوم-پیغام مجددا تلاش کنید -می دهد.

علی
علی

علاف کردین.واقعا عالی عالیه علاف کردنتون

فرزاد فیروزمند
فرزاد فیروزمند

اینجانب دادخواست استرداد لاشه چک دادم الان تقریبا یک ماهه که دادخواست رو تنظیم کردم و تعیین شعبه شده و تا امروز سه بار برای من اخطاریه رفع نقص اومده و همه رو رفع کردم و تا الان هیچ کاری انجام نشده ضمنا مبلغ ۴میلیون هم ازم هزینه داخواست میخوان وقتی هم به دادگاه مراجعه میکنم با رفتار غیر انسانی از دادگاه بیرونم میکنن من نمیدونم دردمو به کی بگم اکه کسی میدونه بگه

محمد
محمد

باسلام خیلی مبهم است وکارایی مناسبی ندارد
برای پیگیری کدرهگیری لازمه که نداریم

محمدرضا یشتی
محمدرضا یشتی

اطلاع از یک‌ابلاغیه حدود۲ساعت تلاش ولی نتیجه ای نگرفتم… مشکلات سامانه را حل کنید و سپس از روشهای اینترنتی برای مسائل اداری استفاده کنید..

حسین الداغی
حسین الداغی

سلام به هیچ عنوان وارد سایت نمیشوم ,حتی با زدن شماره ملی و رمز ارسال شده به شماره موبایلم/جالبتر اینکه با ارسال شماره پرونده وکد ملی به شماره سامانه پیامکی اعلام میشود که این پرونده مربوط به شمت نیست ویا شماره مبایل اشتباه است

شبنم اسکندری
شبنم اسکندری

سلام صفحه ابلاغیه برای من نشون نمیده چکارکنم؟

ناشناس
ناشناس

از طریق آدرس http://www.Adliran.ir وارد شو…

ناشناس
ناشناس

سلام بایدوقتی وارد سایت میشی
صفحه گوشیت رو با تنظیمات همون موقعه به رایانه تبدیل کنی تا برات قابل مشاهده بشه

شبنم اسکندری
شبنم اسکندری

سلام من هرچقدر ابلاغیه رو باز میکنم صفحه سفید میاد ابلاغیه نشون نمیده چیکار کنم؟

حسین
حسین

چرااجناسی را که ایرانی وداخل ایران آنهم بیش از۷۰۰کیلومتربامرزها وبنادرورودی خریداری نمودم بایدمورداتهام واقع شوم وهیچ رسیدگی هم نمیشه فرضابیگناه باشم پول پارکینگ ماشینم واین مدت سردرگمی وبیا وبروراکی بایدجواب بده؟خدایا جزتوفریادرسی ندارم

نعمتی
نعمتی

برای ورود به سامانه، کد امنیتی رو درست وارد میکنم، ولی خطای کد امنیتی داره، الان هم پروندم مرحله ای هست که فقط ازینجا باید پیگیری بشه. من باید چه کار کنم؟

S
S

اصلا روند پیگیری رضایت بخش نیست

ناشناس
ناشناس

خیلی عالیه

ناشناس
ناشناس

اینجانب دعوی استردادلاشه چک سفید امضا دادم اما سیستم بخاطر عدم نوشتن مبلغ چک آن را قبول نمکند حالا جهت سواستفاده از ان چکار کنم تحت عنوان دیگر میشود مطرح اش کرد لطفا زود جواب بدهید

سیدجلال
سیدجلال

باسلام باداشتن شماره پرونده وردیف ورمزشخصی وحتی گرفتن رمر موقت نمیتوانم به ابلاغیه صادر شده دسرسی داشته باشم تکلیف چیه همان ابلاغیه راچرا پیامک نمیکنیدکه این همه دردسرهم نداشته باشیم

حسین
حسین

من که چیزی نفهمیدم

فاخته
فاخته

با سلام هرچه تلاش میکنک برای پیگیری پرونده ام نمی توانم وارد سایتی که گفتید eblagh adliran بشم

ستار
ستار

با عرض سلام و احترام
بنده موقع که در دیوان عدالت اداری شکایت کردم شماره تلفنی که داده بودم با گوشی گم کردم و به اسم یکی دیگه بود الان اون شماره را ندارم آیا می تونم شماره همراهم را تعغیر بدهم تا از فرستادن دادنامه از دیوان با خبر بشوم . لطفا جواب بدهید و راهنمایی ام کنید ممنوع میشم

ناشناس
ناشناس

سلام شما حتما باید به دادگاه بروید وشماره همراه جدید رو به ثبت سنا بدهید

عماد
عماد

برای ثبت نام دفتر خدمات الکترونیک کجا باید وارد بشیم

مانی
مانی

با سلام، ممنونم از دست اندرکاران راه اندازی این سامانه

wpDiscuz