کنایه‌های زیباکلام به قالیباف

دسته: اخبار سیاسی
۶ دیدگاه
یکشنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۶

نامه نیوز نوشت: به عبارت دیگر جامعه روحانیت و جامعه مدرسین پدرخوانده جریان اصولگرایی محسوب می شوند. در واقع جریان اصولگرا به آن درجه از تکامل اجتماعی نرسیده که یک چهره غیرروحانی بتواند برای جریان اصولگرا جریان سازی کند و یک تحولی را به وجود بیاورد.

اهم اظهارات زیباکلام به شرح زیر است:

*شاید آقای قالیباف می خواهد که یک جایی برای خودش در سپهر سیاسی ایران به وجود بیاورد و می خواهد در حقیقت به سرنوشت احمدی نژاد دچار نشود. چون به هر حال می داند اگر بخواهد به جریان اصولگرایی بچسبد هیچ جایگاهی ندارد. یعنی او نه در بین اصولگرایان جایگاهی دارد نه بیرون جریان بیرون جریان اصولگرایی؛ بنابراین آقای قالیباف امیدوار است با مانورهایی اینچنینی جایگاهی در سپهر سیاسی ایران تحت عنوان نواصولگرایی یا اصولگرایی جدید برای خودش به وجود بیاورد.

*قالیباف درست می گوید اصولگرایی به آخر خط رسید. معتقدم اصولگرایی نه امروز که در دوم خرداد ۷۶ به آخر خط رسید. منتهای مراتب آن ۸ سالی که آقای احمدی نژاد آمد آن ۸ سال به نوعی اصولگرایان را گول زد. در واقع آن ۱۷ میلیون رأی آقای احمدی نژاد در تیر ۸۴ اصولگرایان را به این نتیجه رساند که حیات سیاسی قابل توجهی در ایران دارند.

*قالیباف دست و پا می زند که در روزهای آخر شهرداری تهران یک جایگاهی را برای خودش مهیا کند. حالا یک تعابیر انقلابی را هم بکار می برد ولی همانطور که گفتم جریان اصولگرایی تمام شده است و دست کم اگر امیدی به جریان اصولگرایی باشد، این امید را باید به روحانیون دگراندیشی داشت که در آینده ظهور می کنند تا باز بتوانند با اسلام سیاسی یک حرکتی را به وجود بیاورند.

*حرکت قالیباف را هم نمایشی تبلیغاتی می‌توان نامید و هم تلاشی برای ایجاد یک جایگاه سیاسی است. اگر از نگاه آقای قالیباف نگاه کنیم می بینیم او نزدیک ۱۲ سال شهردار بوده، قبلش نیز رئیس پلیس بود، الان هم آنقدر پیر نشده که برود بازنشسته شود بنابراین خیلی سخت است که قدرت را رها کند و دیگر در قدرت نباشد ولی در عین حال می داند هیچ شانسی ندارد حتی بعید است بتواند نماینده مجلس شود.

* کدام بخش از جریانات اصولگرا از آقای قالیباف حمایت می کنند؟ نه اصولگرایان معتدل و میانه رو حامی قالیباف هستند و نه روحانیت و جریانات تندرو مثل پایداری اصولگرا ظاهر از قالیباف حمایت کنند. به همین دلیل آقای قالیباف به در و دیوار می زند تا شاید یک فضا و جایگاه سیاسی را برای خودش به وجود آورد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

6
دیدگاه ها

6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مفتخری

متاسفم برای کشورم که فردی مانند زشت کلام معلم رشته سیاسی دانشگاه است

ناشناس

بیخود ترین دکتریست که می شناسیم.خوب مردک اولا:اگر اینجوری که تو حساب می بافی بود. با ۴ میلیون رایی که معین در آخر دولت اصلاحات آورد باید فاتحه اصلاحات را می خواندیم. ثانیا:چرا جریان شما که اتفاقا با جریان اعتدال زاویه زیادی هم دارد در انتخایات ۹۲ در صحنه نماند تا عیارتان مشخص شود و چرا در انتاخابات ۹۶ از هاشمی طبا حمایت نکردیدو همچنان برای برنده شدن نقش پارسنگ را دوست دارید بازی کنید و بعدش هم بگوید بی ما برنده پیروز نمی شد.

ناشناس

بیخود ترین دکتریست که می شناسم. تا بخواهی چرت پرت تعریف می کند. خوب مردک اولا:اگر اینجوری که تو حساب می کنی می بود باید با ۴ میلیون رایی که معین در آخر دولت اصلاحات آورد فاتحه این جریان را می خواندیم. ثانیا:چرا جریان شما که اتفاقا با جریان اعتدال زاویه زیادی هم دارد در انتخایات ۹۲ در صحنه نماند تا عیارتان مشخص شود و چرا در انتاخابات ۹۶ از هاشمی طبا حمایت نکردیدو همچنان برای برنده شدن نقش پارسنگ را دوست دارید بازی کنید و بعدش هم بگوید بی ما برنده پیروز نمی شد.

ناشناس

یکی به این بابا بگه مرد حسابی بیا درسهای نیمه تمامت را تموم کن پدر ما دانشجوها را در اوردی. تو استادی یا روزنامه نگار. کل عمر علمی تو در روزنامه ها گذشته و دانشجوها هم نمی دونن با درسهای تو چه کار کنند.

صابر

البته ایشون آقای قشنگ کلام هستن

ناشناس

عالی مثل همیشه