۱۵۰هزار تومان سود برای دارندگان سهام عدالت!

دسته: اخبار اقتصادی , گلچین کافه پیام
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳ مرداد ۱۳۹۶

دارندگان سهام عدالت که صورتحساب یک میلیونی دارند ۱۲۵هزار تومان و با صورتحساب ۵۳۰ هزار تومانی، ۶۵هزار تومان سود علی الحساب می‌گیرند و این سود به ۱۵۰هزار تومان خواهد رسید.

 

میزان سود دارندگان سهام عدالت

میزان سود دارندگان سهام عدالت

سال گذشته آیین رونمایی سامانه سهام عدالت صورت گرفت و بر این اساس ۴٧ میلیون نفر مجاز به ورود به سامانه شدند و از سال ٩۶ نیز شماره شبا دریافت شد و بر اساس آن تا امروز ٣۶ میلیون نفر وارد سامانه شده و از وضعیت سهام خود مطلع شده اند و ٢٩ میلیون نفر شماره شبا داده اند.

عدم انطباق شماره شبا از سوی نظام بانکی دریافت شده و ٢٧ میلیون نفر شماره شبای تأیید شده دارند. این در حالی است که نسبت به ٢٠ میلیون نفری که هنوز شماره شبا نداده اند نگرانی وجود دارد. مهم از ۴٩ شرکت دارای قیمت گذاری قطعی ٣٠ شرکت سود توزیع کرده اند و ١۶ شرکت یا تنفس إعلام کرده یا سود نداشته اند؛ البته سه شرکت از جمله هلدینگ خلیج فارس که عدد قابل توجهی سود دارد هنوز مجمع برگزار نکرده اند.

توزیع سود ۱۲۵ و ۶۵ هزارتومانی

افرادی که مجموع سهام تخصیص یافته به آنها از محل سود ، تخفیف، و آورده نقدی یک میلیون تومان است، و صورتحساب کنونی انها معادل این رقم است، واریزی سود سهام عدالت برای انها ۱۲۵هزارتومان خواهد بود

برای افرادی که سهام انها ۵۳۰ هزارتومان است نیز مبلغ سود حدود ۶۵هزارتومان
خواهد بود.

این میزان سود افزایش می یابد چرا که سه شرکت مهم سهام عدالت از جمله هلدینگ خلیج فارس هنوز مجمع خود را برگزار نکرده اند و اگر این مجامع برگزار شود نرخ سود افراد دارای یک میلیون تومان سهام، ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

 

تنها افرادی که تا پایان تیرماه سال جاری اقدام به افزایش سقف سهام خود تا یک میلیون تومان کرده اند سود کامل سال ٩۵ را می گیرند اگرچه واریز این وجه اجباری نیست.

اشتغالزایی در شرکت های واگذار شده، افزایش یافته است

نتیجه ارزیابی ۹۰ شرکت واگذار شده نشان می دهد که تعداد ایجاد شغل بیشتر شده است ولی برخی در این مورد بداخلاقی می کنند.

ثبت نام جدید بعد از تعیین تکلیف سود سهامداران موجود

هیات دولت به هیچ عنوان بر اینایده پافشاری نمی کند که در دریافت سهام عدالت را ببندد بلکه این علاقمندی وجود دارد که افراد بیشتری از این سهام برخوردار شوند. اما باید در مرحله اول آن دسته از مشمولانی که ثبت نام کرده و هم اکنون در مراحل اعلام شماره شبا و دریافت سود قرار دارند، تعیین تکلیف نهایی شوند و پس از آن به سراغ ثبت نام جدید برویم.

به مرور زمان علاقمندی مردم برای دریافت سهام عدالت بیشتر خواهد شد چراکه تاکنون بیشتر حرف و حدیث در خصوص این سهام مطرح بوده و اکنون که شرکت ها به سود رسیده اند، متقاضیان برای دریافت سهام بیشتر هستند.

 

ابتدا باید ۴۹ میلیون نفری که در گذشته برای دریافت سهام ثبت نام کرده اند تعیین تکلیف شوند تا پس از آن دولت مصوباتی داشته باشد که برخی از جامانده ها از این طرح بتوانند بهره مند شوند.
از ۴۹ شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت مجمع ۳۰ شرکت برگزار شده و سه شرکت هنوز مجمع خود را برگزار نکرده اند. این در حالی است که ۱۶ شرکت هیچ سودی تقسیم نکرده اند و اصولا سودده هم نیستند اما همان شرکتی که هنوز مجمع خود را برگزار نکرده اند هر ساله سود چشمگیری را توزیع می کنند.

 

مطالب مرتبط


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها