تنها مبارزه واقعی بروس لی که در کالیفرنیا ضبط شده است +فیلم

دسته: فیلم و صوت , کافه ورزش , گلچین کافه پیام
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۶
تنها مبارزه واقعی بروس لی که در کالیفرنیا ضبط شده است +فیلم

مشت های خشم؛ تنها مبارزه واقعی بروس لی که در کالیفرنیا ضبط شده است [تماشا کنید]

بروس لی به خاطر اندام ورزیده، حرکات رزمی حیرت آور و اخلاق ورزشکارانه ی خود مشهور بود. اگر چه مهارت های رزمی او را در چندین فیلم دیده ایم اما کمتر کسی شانس این را داشته که شاهد مبارزه ای واقعی از این رزمی کار افسانه ای باشد. بروس علاوه بر مهارت تمام در رشته ی کونگ فو و کارگردانی و بازی در چندین فیلم رزمی، یک ورزش رزمی جدید و خاص خود به نام جیت کاندو (jeet kune do) را نیز پایه گذاری کرد که به معنای «راه از کار انداختن ضربه ی مشت» است. این روش مبارزه جدید چنان سریع، روان و موثر بود که هم در جنگ های خیابانی و هم در رینگ مبارزه قابل اجرا بوده و بیش از هر چیزی بر عامل سرعت و قدرت متکی بود.

remember-the-dragon-10-bad-ass-bruce-lee-facts-you-probably-didnt-know-w700

بروس همواره با شاگردانش مبارزه می کرد اما متاسفانه تنها یک مورد از این مبارزات به صورت ویدیویی ضبط شده که اکنون در یوتیوب قرار داده شده است. این ویدیو بروس لی را در مبارزات MMA  در حال مبارزه با تد وانگ که یکی از بهترین شاگردانش بود نشان می دهد. مکان این مبارزه مشخص نیست اما به نظر می رسد مبارزه در کالیفرنیا اتفاق افتاده باشد زیرا بروس لی در این شهر یک باشگاه جیت کاندو راه اندازی کرده و وانگ نیز در این باشگاه زیر نظر بروس لی تعلیم دیده بود.

در این ویدیو می بینیم که وانگ مدام سعی می کند به بروس لی نزدیک شود اما بروس فاصله ی خود را با حریفش حفظ می کند و با حرکات سریع و رقص پای گیج کننده حملات وانگ را یکی پس از دیگری خنثی می کند. در این مبارزه وانگ ضربات آپرکات مرگباری را از استاد خود دریافت می کند اما همچنان به مبارزه ادامه می دهد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاه ها